կարճ լուրեր

«Սիփան»-ը 47-րդ Համահայկական խաղերում

Sipanorg.org-Ինչպէս բոլոր մարզամշակութային միութիւնները Հ.Մ. «Սիփան» միութիւնը ևս համոզւած է որ իր մասնակցութեամբ պէտք է երաշխաւորել Հ.Մ.Ա.Կ.-ի Համահայկական խաղերի գոյատևումը: Յատկապէս, երբ Համահայկական խաղերը նւիրւած են լինելու Հայոց Ցեղասպանութեան յիշատակման  100-ամեակին:

Միութիւնս խաղերին մասնակցում է աւելի քան 75  մարզիկներով:

Հ. Մ. «ՍԻՓԱՆ» միութեան բասկետբոլի, պինգ-պոնգի, ժայռամագլցման, շախմատի և ֆուտբոլի թիմերը ակտիւօրէն են մասնակցելու հայկական այս  օլիմպիական խաղերին:

Ընկ. Մասիս Ֆալլահին է վստահւած 47-րդ Համահայկական խաղերին մասնակցող սիփանականների ներկայութեան պատասխանատւութիւնը:

Հարկ է նշել, որ 47-րդ Համահայկական Խաղերին մասնակցութեան յայտ է ներկայացրել աւելի քան 700 մարզիկ՝ Իրանի հայանիստ բոլոր քաղաքներից: Իսկ Հայաստանից եւ Հնդկաստանից նոյնպէս մասնակցող բասկետբոլի թիմեր կան, որոնց ներկայութեամբ կարող է առաւել հետաքրքիր դառնալ մրցաշարային ընթացքը:

Նշենք նաեւ, որ խաղերը խորհրդանշող ջահի օրհնումը նախօրօք կատարւել է սրբ. Սարգիս եկեղեցիի շրջափակում գտնւող Ցեղասպանութեան զոհերի յիշատակը յաւերժացնող յուշարձանի մօտ՝  սրբազան հօր ձեռամբ:

Օրհնւած կրակը մարզաւանի շրջափակում գտնւող սրբ. «Խաչ» մատուռ է տեղափոխւել Ասիական խաղերի վետերան բռնցքամարտիկ՝ Մարտիկի եւ Հայաստանի Համահայկական խաղերին մասնակցած Թեհրանը ներկայացնող լողորդների կատարած փոխանցավազքով  :

Խաղերի բացումը կատարւելու է հինգշաբթի, սեպտեմբերի 10-ի երեկոյեան, ինչը  տեւելու է շուրջ 8 օր:

 

Միութեանս Մարզական բաժանմունքը մասնակցելու է Հ.Մ.Ա.Կ.-ի 47-րդ Համահայկական խաղերին հետեւեալ խմբերով՝

Բասկետբոլ Թիւ 1

Երէց

Մարզիչ՝ Էդւարդ Խաչատրեան
Պատասխանատու՝ Ռաֆֆի Մորադեան
Մարզիկներ՝ Անդրէ Նազարեան
  Նարբէ Յովսէփեան
Էդւին Լազարեան
Վագրիկ Խեչումեան
Ռուբէն Խաշակեան
Գէորգ Խաչատրեան
Էմին Խաչատրեան
Սասուն Աբրահամեան
Արիէլ Խաչատրեան

Բասկետբոլ՝ Թիւ 2

Երէց

Մարզիչ՝ Գագիկ Մարութի
Պատասխանատու՝ Մհեր Ֆալահ
Մարզիկներ՝ Արթին Մատթէոսեան
Հայբերտ Դիլանեան
Փաթրիկ Աղասեան
Արէն Աւանէսեան
Փրէն Գրիգորեան
Արին Արթունի
Արին Ղարաբէգլու
Գնէլ Միքայէլեան
Արէն Սալմասի
Արին Դանիէլեան

Բասկետբոլ՝

Երիտասարդական թիւ 1

Մարզիչ՝ Արին Արթունի
Պատասխանատու՝ Արթին Մատթէոսեան
Մարզիկներ՝ Գէորգ Խաչատրեան
Արէն Աւանէսեան
Էմմանուէլ Իսկանդարեան
Ռադնի Ղահրամեան
Ալէքս Ալէքսեան
Փրէն գրիգորեան
Էջմին Աբրահամեան
Ադէ Քարիմեան

Ֆուտբոլ

Երէց

Մարզիչ՝ Շահիկ Յարութիւնեան
Պատասխանատու՝ Հայկ Մելքոնեան
Մարզիկներ՝
Գամեր Աբնուսի
Ռաֆաէլ զէյնալեան
Օրբէլ Մեհրաբեան
Ռոնա Շահնազարեան
Մենուա Մկրտումեան
Արթին Աղախանեան
Վարագա Ղարիբեան
Կարէն Փիրնազարի
Ալբերտ Մինասեան
Գառնիկ Դաւթեան
Թոմիկ Խաչիկեան
Սեմիկ Մոթիեան
Թէոդիկ Դաւթեան
Արթին Մահմուդեան
Էմին Շահիջանեան
Լևիկ Մոթիի

Սեղանի Թենիս

տղ. երէց

 
Մարզիչ՝ Մոհամադ Ռեզա Միր Ալմասի
Պատասխանատու՝ Ռուբինա Մարկոսեան
Մարզիկներ՝ Ժիրայր Ալլահվերդի
Նորվիգ Մարգարեան
Արքադի Նազարեան

Պինգ-պոնգ

օրդ. Երիտ.

 
Մարզիչ՝ Մոհամադ Ռեզա Միրալմասի
Պատասխանատու՝ Ռուբինա Մարկոսեան
Մարզիկներ՝ Լիա Սաֆարեան
Էւլին Մարգարեան
Գայիանէ Յարութիւնեան

Ժայռամագլցում

տղ. մինչև 14 տարեկան

 
Մարզիչ՝ Արթիմէս Ֆարշադ Եգանէ
Պատասխանատու՝ Լալա Ֆալահ
Մարզիկներ՝ Մաթիա Իսայեան
Գէորգ Բուդաղեան
Էդգար Ղահրամանեան
Փանուէլ Թահմազեան

Ժայռամագլցում

օրդ. Մինչև 14 տարեկան

 
Մարզիչ՝ Արթիմէս Ֆարշադ Եգանէ
Պատասխանատու՝ Լալա Ֆալահ
Մարզիկներ՝ Անի Օրուջեան
Էլիսա Հաթամեան

Ժայռամագլցում

14 տարեկանից ոչ պակաս

 
Մարզիչ՝ Արթիմէս Ֆարշադ Եգանէ
Պատասխանատու՝ Լալա Ֆալահ
Մարզիկներ՝ Յովհան Այւազեան
Արութին Եղիայեան
Ադէ Բէգիջանեան
Փատրիկ Դաւթեան

Շախմատ

Երէց

 
Մարզիչ՝ Գառնիկ Մելիք Ստեփանեան
Պատասխանատու՝ Մանաւազ Խաչատրեան
Մարզիկներ՝ Օրբէլ Յովհաննիսեան
Արէն Խաչատրեան

Օրիորդաց

Մինչև 18 տարեկան

 
Մարզիչ՝ Գառնիկ Մելիք Ստեփանեան
Պատասխանատու՝ Մանաւազ Խաչատրեան
Մարզիկներ՝ Լիլիան Ղուքեան

 

-->